neděle 11. února 2018

Moira Aima Drake

https://olympians-rp.blogspot.cz/2018/02/moira-aima-drake.html

Moira je približne priemerne vysoká, možno skôr vyššia a skôr chudšia. Pleť má pomerne bledú.Vlasy má vlnité a blond, siahajú jej približne po plecia. Oči má modro-sivé. Na pravej ruke má menšiu popáleninu spôsobenú obludou, no zvyčajne ju zakrýva rukávom. Na ľavom ramene má tetovanie drobného zeleného draka- narážka na jej priezvisko. Zvyčajne sa až tak veľmi nemaľuje a najradšej nosí tmavšie farby.

Moira by sa možno dala použiť ako prototyp problémového dieťaťa. Veľmi rada tvrdí, že ona problémy nevytvára ale priťahuje. Za jej doterajší život sa jej podarilo spôsobiť množstvo nehôd a úrazov koľko sa iným nepodarí ani za dvojnásobok jej života. Preto je pravdepodobne pochopiteľné, že nie je práve najobľúbenejšia- hoci by sa na to našlo omnoho viac dôvodov.

Moiru by sme mohli považovať skôr za slabšiu introvertku ktorá je schopná správať sa v istých situáciách ako extrovert, takže to nepostrehnete kým sa nestiahne do úzadia. Nepotrebuje byť stredobodom pozornosti- vlastne ona nepotrebuje žiadnu veľkú spoločnosť, vystačí si s pár ľuďmi.

Je hyperaktívna a impulzívna, koná rýchlo a nepredvídateľne, nikdy neviete čo od nej čakať. Dokáže sa pre niečo rýchlo nadchnúť, no nadšenie ju rovnako rýchlo opustí. Nie je práve najspoľahlivejšia a zveriť jej niečo dôležité môže byť pomerne veľký risk. Hrozí totiž, že na to zabudne alebo sa preriekne.

Je taktiež neskutočne hrdá, tvrdohlavá a výbušná. Ako sa hovorí- nedráždi hada bosou nohou, u nej to platí dvojnásobne. Vzhľadom na to, že koná neuvážene sa na vás pravdepodobne vrhne, ignorujúc akékoľvek riziká. A to nemusí dopadnúť vždy dobre. 

Vďaka svojej tvrdohlavosti ju nepresvedčíte o ničom, zatne sa a bude si stáť za svojim aj keby ju to malo stáť čokoľvek. Síce to môže byť niekedy dobré, zvyčajne je to skôr nepríjemné.

Má sklony byť trochu agresívnejšia a drsnejšia, rada podpichuje iných svojimi poznámkami ktoré nie sú vždy najpríjemnejšie. Na seba je však citlivá až príliš, zatiaľ čo na ostatných jej veľmi nezáleží.

Milá, priateľská a empatická? Snívajte ďalej. K iným je skôr nedôverčivá a nepriateľská a empatia je pre ňu priam cudzie slovo. Vcítiť sa do iných a chápať ich? Nie. Možno pochopí ako sa asi niekto cíti, no snažiť sa ho chápať? Nie. Skôr pochopí ak jej niečo logicky odôvodníte ako pokus vysvetliť to cez emócie.

Nie je preto divom, že je zarytým realistom so sklonom k pesimizmu. Optimizmus je podľa nej len naivita zmiešaná s hlúposťou.

Miluje zimu, beh, matematiku a dejiny. Nenávidí leto, hluk a stiesnené priestory- má klaustrofóbiu.

Príbeh Moirinho ranného detstva je neistý. Narodila sa v New Yorku a jej matka sa volala Angeline Drake. Angeline bola obyčajnou učiteľkou na jednej zo škôl v New Yorku a v podstate sa jej vyhýbala väčšina čudných vecí, čo by sa však nedalo povedať o jej dcére Moire. 

Moira odjakživa priťahovala problémy a vďaka tomu, že mala aj dyslexiu a ADHD si rýchlo získala povesť problémového dieťaťa, nepočítajúc to, že videla veci ktoré iní jednoducho nevideli. Občas to bol lietajúci kôň či jednorožec, inokedy čudné príšery. Istú dobu o nich hovorila aj matke, no ona jej-rovnako ako všetci- neverila. Nakoniec o nich prestala hovoriť a tvárila sa, že neexistujú. 

Viedla teda celkom normálny život. Ak teda odrátame jej maléry ktoré boli pravidelné. Či už išlo o to, že začala horieť trieda (ona predsa nemohla za to, že začalo horieť neďaleko nej) alebo o to, že niekto vypustil na školskom výlete na farmu zvieratá (vyzerali smutne, oni sa museli dostať von samé). Jediný kto s ňou ešte mal trpezlivosť bola jej matka a aj tá ju začínala strácať. 

Celé sa to vlastne spustilo, keď mala Moira desať rokov. Jej matka stratila prácu a nemohli si dovoliť platiť za byt z ktorého ich následne vyhodili. Vzhľadom na to, Moiru odobrali jej matke. A všetci asi vedia, kde skončila.

V detskom domove. Nebolo to tam až tak veľmi zlé, pretože si ju obľúbila jedna zo zamestnankýň- Naira. Pomáhala jej s úlohami a keď videla, že nie je schopná niečo prečítať, pomohla jej s tým. Občas jej dávala darčeky na narodeniny. A tak to nakoniec bolo celkom fajn. Hoci aj tu museli tolerovať niektoré jej problémy a nehody- napríklad, keď kvôli nej skoro vybuchlo laboratórium v škole alebo keď údajne podpálila vlasy jednej svojej spolužiačke krátko na to ako ju urazila. 

Zmenili to až jej dvanáste narodeniny. Vracala sa zo školy bez akéhokoľvek darčeka či blahoželania. Vliekla sa pomaly a sklamane. Dúfala, že si možno niekto spomenie na jej narodeniny. Vedela však, že Naira pre ňu možno niečo bude mať- aspoň čokoládu. Nevedela však, že jej hneď po príchode Naira prikáže aby sa pobalila. Nechápala prečo. Nevedela, že Naira bola polobohyňa, dcéra Deméter a že dva roky odháňala všetky obludy ktoré sa k nim priblížili. Mierili na Long Island k Táboru polokrvných, no nestihli to. Obludy ich dohnali tesne pred cieľom. Naira prikázala Moire aby vystúpila, zobrala si veci a utiekla na kopec. To sa jej podarilo. Posledné čo videla boli obludy ktoré obkľúčili Nairu. Nikdy sa nedozvedela, či prežila alebo nie, no vďačila jej za to, že prežila.

-Má ADHD a dyslexiu
-Jej meno Moira znamená osud, Aima krv

*PŘÍCHOD DO TÁBORA: 26.11.2012

*BOŽSKÝ RODIČ: Héfaistos

PYROKINESIS

Oheň nezpůsobí žádné popáleniny, avšak řídit a korigovat jeho plamen je stále ještě moc složitou záležitostí. V případě soustředěnosti však ruka polokrevného funguje na podobném principu jako špatně škrtající zapalovač.

Polobůh nemá žádná ocenění.

Chloe Moretz


Žádné komentáře:

Okomentovat